TARTU ÜLIKOOLI NARVA KOLLEDZ

2011. aastal teostasime ehitustöid Narvas, Tartu ülikooli Narva kolledzi ehitusobjektil.

Meie ülesandeks oli valgest monoliitbetoonist fassaadi valamine. Arhitektide nägemuse poolest kopeerib uue hoone üks fassaadi külg negatiivpildis II. Maailmasõjas maha põlenud ajaloolise börsihoone fassaadi, kus esines rohkesti 18. sajandi klassitsismile kohaseid postide imitatsiooni kapitelidega, aknaavade kunstelemente ja rosette.

Lisaks sellele olid betoonpinnale esitatud ülikõrged kvaliteedinõudmised: AA klassi pind, ilma värvimuutusteta, mõradeta ja muude pinnakahjustuseta. Tänu oma kogemustele ja teadmistele oleme ülesandega tublilt toime tulnud.

Pilte ja muud lugemist rajatava hoone kohta saab uurida siin.

Valge betooni armeerimise eripäraks on roostevaba (või tsingitud) armatuuri kasutamine. See hoiab ära roosteplekkide teket betooni pinnal hilisema ekspluatatsiooni käigus.

Valatava konstruktsiooni paksus oli kohati kuni 530mm ja korraga valatava seina kõrgus oli üle 3 meetrit. Nendes tingimustes raketisele esitatakse kõrgendatud tugevusnõudmised

Hetkeks, kui betoon objektile saabub, on tehtud pikk eeltöö: eritellimuse järgi valmistatud erikujulised raketised, teostatud keeruline armeering... Betooni tarnitakse 180 km kauguselt Tallinnast, kuna tegemist haruldase materjaliga. Betooni täitematerjaliks on marmorkillustik.

Allpool on esile toodud näidispildid tulemuse kohta. Siinjuures tuleb rõhutada, et kõik disainelementide raketised on varakult üle 3 m kõrgusesse seinaraketisse paigaldatud, sealhulgas kaared, pilastrid, rosetid, lukukivid jne. Detailide positsioneerimine raketiseseinal on omaette katsumus.

Viimased objektid

2016 aasta objektid
Valik 2016 objekte.
2015-2016 aasta objektid
Valik 2015-2016 objekte.
2013-2014 aasta objektid
Valik 2013-2014 objekte.
Selver
Tartu Aardla Selveri betoonitööd
Oscarsgate, Norra
Korterelamu renoveerimine Oslos
2012. aasta objektid Eestis
Valik 2012.a. objekte.
Narva
Tartu ülikooli Narva kolledzi dekoratiivbetooni ehitustööd
Lootsi 10, Tallinn
Raudbetoonkonstruktsioonide ehitustööd
Lehtla Tartumaal
Lehtla ehitus Tartumaal